Kruszynek

Oferowana przez nas dawka preparatu stosowanego na 1 ha to 220 000 lub 330 000 kruszynka w 6 fazach rozwojowych. Sprzedajemy 30 zawieszek albo 100 kulek, w których zawarty jest kruszynek – cena w obu przypadkach wynosi równowartość 36 euro, czyli na przykład 163,8 zł + 8% vat według kursu 4,55 zł za 1 euro. Większa dawka – 330 000 kruszynka na 1 ha – dzielona jest na dwie porcje: pierwszą (220 000) i drugą (110 000), aplikowaną po 10 dniach. Cena 2x50 zawieszek lub 2x100 kulek wynosi równowartość 50 euro. Według wyżej podanego kursu euro jest to 227,50 zł + 8 % vat.
Kruszynek do zwalczania omacnicy prosowianki

Zawieszki z kruszynkiem

Zawieszki kartonowe to jeden z popularniejszych sposobów na radzenie sobie z omacnicami. W zawieszce ułożone są larwy kruszynka, które po kilku lub kilkunastu dniach rozwijają się i wylatują w dużych ilościach. Zawieszki należy samodzielnie rozłożyć na polu uprawowym kukurydzy – otwór znajdujący się na zawieszce służy do wygodnego umieszczenia ich na liściach lub łodygach. Już jednorazowe zastosowanie preparatu może znacznie ograniczyć populację szkodnika.

Kulki z kruszynkiem

Biodegradowalne kulki z larwami kruszynka to kolejna z metod na pozbycie się szkodnika niszczącego plony kukurydzy. Produkt jest znacznie wygodniejszy w aplikacji niż zawieszki i szczególnie sprawdzi się w przypadku pól uprawnych o dużym obszarze. Kulki z kruszynkiem można rozrzucać ręcznie lub przy pomocy dedykowanych temu urządzeń. Do aplikacji kulek wykorzystuje się między innymi drony lub specjalny sprzęt do rozsiewu montowany do ciągnika. Z rozrzuconych kulek wylęgają się kruszynki, które następnie ograniczają rozwój szkodników.